piątek, 17 sierpnia 2012

Kartka urodzinowa


Czasem pomysły na kolejną notkę pojawiają się nie wiadomo skąd, a zdjęć na komputerze mamy na kilka tygodni. Czasami jednak nieuchronnie przychodzi dzień, kiedy powinnyśmy już coś wrzucić, a pomysłu jak nie było, tak nie ma. Można by w sumie odczekać dzień czy dwa, ale to raczej nic nie pomaga. Wtedy pada pytanie, którego nie lubi żadna z nas: „Co wrzucamy w piątek?” i odpowiedź „Nie wiem, wymyśl coś”. Potem kłócimy się i nie rozmawiamy ze sobą przez około 10 minut. Tak też było dzisiaj. Bez żadnych pomysłów i zdjęć „na zapas” (no bo ile można wstawiać przepisy), Julia została wytypowana do wymyślenia czegoś. I zrobiła urodzinową kartkę. Pomysł zaczerpnięty z internetu. 
 
To będzie potrzebne:

kolorowy papier;
nożyczki;
klej;
taśma klejąca;
mulina lub wełna;

 1. Kartkę z kolorowego bloku zginamy na pół. Z kolorowego papieru wycinamy balony i trójkąty równoramienne. 
 2. Na każdym trójkącie piszemy jedną literkę, żeby można było ułożyć z nich napis „Sto lat”.
 3. Trójkąty przyklejamy do wełny, a następnie całość przyklejamy do otwartej kartki. Wełnę przyklejamy także do balonów i je również mocujemy na otwartej kartce.
 4. Wszystkie końce sznurków skręcamy i związujemy na końcu.
 5. Pierwszą stronę kartki ozdabiamy według uznania. Julia do zrobienia kartki użyła wełny, ale kartka lepiej będzie wyglądać jeśli zamiast wełny użyjemy muliny.

I na koniec mała prywata. Julia bierze udział w konkursie. Jeśli chcecie pomóc wejdźcie na tę stronę i zagłosujcie na zdjęcie numer 2.     

4 komentarze:

 1. E no kartka super, mój ślubny ma urodziny niedługo i to fajny patent. Tylko muszę pomyśleć nad stroną tytułową kartki. Kiedyś zajmowałam się scrapbookingiem ale niestety pozbyłam się wszystkiego jak straciłam pracę i teraz troszkę tego żałuję. Może coś jeszcze znajdę w szufladach i uda mi się coś zrobić z niczego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. rewelacyjna kartka ! jesteście niesamowicie kreatywne a ja to uwielbiam !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie było pomysłu, a tu taki fajny post :)
  Kartka wygląda świetnie, na pewno kiedyś wykorzystam pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. this looks great!
  wanna follow each other?
  yes no?
  uuum..cheers!
  http://fashion-babel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń